Zamknięcie ul. Kasztelańskiej

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 7 =
Link
7 + 7 =
IMG_20180715_110252
Od środy (23.06) zamknięta zostanie ul. Kasztelańska, na odcinku od ul. Łódzkiej do ul. Wiatracznej. Zamknięcie ulicy spowodowane jest koniecznością przebudowy przepustu.
Konieczność wykonania remontu wynika ze złego stanu technicznego przepustu. Prowadzone przeglądy wykazały, że obiekt wymaga naprawy. Prace przy przepuście spowodują zamknięcie drogi na odcinku od ul. Łódzkiej do ul. Wiatracznej.

- Roboty rozpoczną się od przebudowy gazociągu. Modernizacja przepustu wymaga usunięcia kolizji z gazociągiem, dlatego w pierwszej kolejności gazownia musi przebudować swoją sieć – wyjaśnia Ryszard Żak z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Po zakończeniu prac przy gazociągu drogowcy będą mogli przebudować przepust.

Zgodnie z zapowiedziami wykonawcy inwestycji, droga zamknięta dla ruchu ma być do października. Ten termin wynika nie tylko z długości przebudowy samego przepustu, ale także prac przy gazociągu. 
- Procedury związane z wykonaniem sieci gazowej oraz sprawdzaniem jego szczelności trwają, a to z kolei przekłada się na długość całej inwestycji i konieczność zamknięcia drogi - wyjaśnia Ryszard Żak. 

Koszt wykonania nowego przepustu wyniesie nieco ponad 300 tys. zł.

*****
Galeria zdjęć: 
- zdjęcie nr 1: projekt budowy przepustu. 
← powrót