Rewitalizacja murów obronnych - przetarg

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 7 =
Link
7 + 7 =
DSC_2806
W tym roku wykonamy rewitalizację murów obronnych znajdujących się przy placu Niepodległości. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wykonanie inwestycji.
Zaplanowana na ten rok rewitalizacja murów obronnych jest świetnym uzupełnieniem zakończonej niedawno kompleksowej modernizacji placu Niepodległości. W ramach tych prac nie tylko całkowicie odmieniono wizerunek całego skweru, ale także zamontowano specjalną iluminację oświetlającą zabytkowe mury. Przywrócenie murom dawnej świetności dodatkowo podkreśli wyjątkowość tego miejsca.  

Remont konserwatorski ma objąć zarówno same mury, jak i schody prowadzące w kierunku ul. Łaziennej-Mokrej.
- Schody betonowe zastąpią stopnie z bloków granitowych, wykonamy remont poręczy stalowej oraz balustrady wraz z rekonstrukcją brakujących i odłamanych metalowych elementów – wylicza Józef Dziubecki, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Ponadto, zaplanowano konserwację kamiennego i ceglanego wątku muru obronnego z czyszczeniem i dezynfekcją powierzchni, szycie pęknięć, renowację spoin i wypełnienie ubytków.
- Z kolei przy murze ceglanym usuniemy niepoprawne uzupełnienia z przemurowaniami, wymienimy części licówki oraz wykonamy renowację spoin – dodaje dyrektor Dziubecki.
Zmiany zajdą także na górnym skwerze od strony ul. Łaziennej-Mokrej. Tutaj zaplanowaliśmy przebudowę istniejącego zagospodarowania wraz z montażem skutecznego odwodnienia w strefie przylegającej do muru obronnego.

W Urzędzie Miasta ogłoszono przetarg na realizację inwestycji. Oferty można składać do 2 lipca, a zakończenie prac zaplanowano w połowie listopada.
Na realizację prac pozyskaliśmy 72 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wystarczy to na pokrycie części wydatków. Pozostałą część stanowić będą pieniądze własne.
← powrót