Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

Przetarg na „otwarcie” Łódzkiej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
zdjęcie
Udrożnienie ulicy Łódzkiej poprzez włączenie jej w rondo "Solidarności" - to kolejna inwestycja drogowa, która zostanie zrealizowana w tym roku. Urząd Miasta ogłosił przetarg na wykonanie inwestycji.
Od ubiegłego roku trwa remont ulicy Wojska Polskiego na tzw. „ryneczku”. Obecnie prace prowadzone są na odcinku od wiaduktu PKP do skrzyżowania z ul. Polną. Bezpośrednio z tą inwestycją łączy się udrożnienie tzw. starej ul. "Łódzkiej" mimo, że to zupełnie oddzielne zadanie.

- Udrożnienie poprzez połącznie z rondem "Solidarności" pozwoli na poprowadzenie ruchu tą ulicą, gdy prace na ulicy Wojska Polskiego przeniosą się na odcinek od ul. Polnej do Armii Krajowej. Wówczas upłynnimy poruszanie się po mieście – mówi wiceprezydent Adam Karzewnik i zaznacza, że po zakończeniu wspomnianych dwóch inwestycji znacząco odciążymy skrzyżowanie ulicy Wojska Polskiego z al. Armii Krajowej.

Zakres robót, oprócz udrożnienia tzw. "starej" ul. Łódzkiej, obejmuje budowę przyłączy kanalizacji deszczowej oraz przebudowę przyłączy elektrycznych. W Urzędzie Miasta ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji. Oferty można składać do 28 stycznia.
Wykonawca na realizację przedsięwzięcia będzie miał czas do połowy maja 2020 roku.
← powrót