Piotrkowianie będą eksportować do Mołdawii?

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
zdjęcie
Za nami kolejne spotkanie Prezydenta Miasta z piotrkowskimi przedsiębiorcami, które cyklicznie odbywa się w ramach tzw. „śniadań biznesowych”. Na czwartkowe spotkanie przybył I Sekretarz Ambasady Mołdawii w Polsce, który przybliżył rynki zbytu swojego kraju.
Octavian Berzan, I Sekretarz Ambasady Republiki Mołdawii w Polsce odpowiedzialny za aspekty gospodarcze i handlowe oraz Pavel Scura Konsul Honorowy Republiki Mołdawii w Polsce to goście specjalni kolejnego „śniadania biznesowego”, jakie odbyło się w czwartek (07.11). W spotkaniu udział wzięło kilkudziesięciu przedsiębiorców prowadzących swoje firmy na terenie Piotrkowa.

Na początku zebranych przywitał prezydent Krzysztof Chojniak, a następnie głos zabrał przedstawiciel ambasady, który przybliżył wskaźniki gospodarcze swojego kraju oraz główne gałęzie eksportu i importu.
- W naszym kraju jest ponad siedem razy więcej firm importujących niż eksportujących – wyliczał Octavian Berzan i przybliżył strukturę handlu pomiędzy Polską a Mołdawią.
- Do głównych produktów, które ściągamy z kraju nad Wisłą należą: sprzęt mechaniczny i elektryczny, części i akcesoria do samochodów, tworzywa sztuczne, mięso, drewno, wyroby ceramiczne oraz artykuły ze skóry wyprawionej.
Konsul Honorowy Republiki Mołdawii Pavel Scura dodał, że służy pomocą zainteresowanym w nawiązaniu kontaktów z mołdawskimi firmami.
Przedstawione informacje zaciekawiły przybyłych przedsiębiorców, którzy wymienili się kontaktami z konsulem i sekretarzem.

Przypominamy, że jeszcze kilka lat temu platformą kontaktu pomiędzy miastem a lokalnym biznesem była Regionalna Izba Gospodarcza, która jednak zaprzestała działalności. Platforma współpracy pomiędzy miastem a piotrkowskimi przedsiębiorcami przybrała formę cyklicznych spotkań w ramach tzw. „śniadań biznesowych”.
Oprócz inauguracyjnego spotkania, którego gospodarzem był piotrkowski magistrat, każde kolejne organizuje inna firma prowadząca działalność w Piotrkowie. W trakcie rozmów przedsiębiorcy oprócz wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów, prezentacji osiągnięć swoich firm oraz pomysłów dotyczących funkcjonowania miasta, poznają także najnowszą ofertę i plany inwestycyjne magistratu.
Na spotkania dopraszani są również przedstawiciele innych instytucji, jak np. Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
← powrót