Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

„Opłatek” u Sybiraków

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
zdjęcie
We wtorek (14.01) w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste zebranie Koła Związku Sybiraków w Piotrkowie Trybunalskim.
Związek Sybiraków to polska organizacja zrzeszająca byłych zesłańców, którzy nazywają siebie Sybirakami. Misją związku jest niedopuszczenie do zapomnienia tragedii represji polskiego narodu spowodowanych przez wschodniego sąsiada - Rosję, a później Związek Radziecki (ZSRR) - które trwały od XV do XX wieku.
Do piotrkowskiego koła należy 36 osób: 24 Sybiraków oraz 12 osób, które są potomkami zmarłych już byłych zesłańców do ZSRR.

Wtorkowe spotkanie połączone było z bożonarodzeniowym opłatkiem. Członkowie związku oraz zaproszeni goście składali sobie noworoczne życzenia.
- Święta Bożego Narodzenia są szczególnie ważne w polskiej tradycji. Wspólne ich przeżywanie częstokroć pozwalało przetrwać naszemu narodowi trudne chwile. Było tak podczas zaborów oraz okupacji. Okres świąteczno-noworoczny jest natchnieniem i wzmocnieniem również w czasach pokoju – mówił obecny na uroczystości prezydent Krzysztof Chojniak.
- Na początku 2020 roku przyjmijcie Państwo najlepsze życzenia. Przede wszystkim w wymiarze osobistym, dotyczące zdrowia, spełnienia wszelkich szlachetnych zamierzeń związanych z życiem rodzinnym i zawodowym oraz z tym co wiąże się z Piotrkowem Trybunalskim i naszą Ojczyzną – Polską – życzył prezydent.
← powrót