Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

E-usługi: Urząd w domu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
zdjęcie
Chcesz załatwiać urzędowe sprawy bez wychodzenia z domu? Nic prostszego. Wejdź na www.bom.piotrkow.pl i nie trać czasu w kolejkach do urzędowych okienek.
- Ułatwienie klientom załatwiania spraw w urzędzie oraz skrócenie czasu oczekiwania - to główne korzyści, jakie niesie za sobą informatyzacja Urzędu Miasta - mówi  Bogdan Munik.
Sekretarz miasta podkreśla, że oprócz wspomnianych pozytywów wprowadzenie e-usług ma dodatkowo wymiar ekonomiczny i... ekologiczny, ponieważ zużywamy dużo mniej papieru (oszczędności na materiałach biurowych), przez co dokładamy cegiełkę do ochrony przyrody. 

Wszystko rozpoczęło się jeszcze kilka lat temu od usprawnienia obsługi w urzędzie i wprowadzania co rusz to nowych rozwiązań m.in. możliwości rezerwowania kolejki przez internet oraz płatności elektronicznej. Później przyszedł czas na możliwość złożenia wniosków: o dowód osobisty, o wydanie: dziennika budowy, karty wędkarskiej, zezwolenia na wycięcie drzewa. Przez e-usługi złożymy zawiadomienie o zbyciu pojazdu, zameldujemy się na pobyt stały, zarejestrujemy urodzenie dziecka oraz uzyskamy odpis aktów stanu cywilnego. To jedynie część e-usług.
- Idziemy z duchem czasu. Mocno stawiamy na e-usługi, ponieważ dzięki nim klient może załatwiać sprawę bez wychodzenia z domu. Kiedyś zdarzało się, że należało magistrat odwiedzać kilkakrotnie. Dziś możemy składać pisma i wnioski w dogodnych dla nas godzinach, w każdy dzień tygodnia, a nie jedynie w godzinach pracy Urzędu Miasta – dodaje sekretarz.

Najwygodniejszym rozwiązaniem dla wszystkich klientów Urzędu Miasta jest korzystanie ze strony internetowej www.bom.piotrkow.pl.
Na oficjalnej witrynie Biura Obsługi Mieszkańców w przejrzystych zakładkach umieszczone zostały szczegółowe informacje, łącznie z listą wszystkich usług, które możemy załatwić za pomocą internetu.

Z roku na rok rośnie liczba osób korzystających z e-usług. - Wychodząc na przeciw potrzeb internautów rozszerzamy swoją ofertę elektronicznego urzędu - zaznacza Bogdan Munik i przypomina, że jednym z najnowszych rozwiązań jest uruchomienie przez magistrat geoportalu (www.geoportal.piotrkow.pl) adresowanego do kilku grup odbiorców: geodetów, rzeczoznawców, urzędników, projektantów, komorników oraz mieszkańców.

Aby korzystać z e-usług wystarczy tylko założyć bezpłatny Profil Zaufany, dzięki któremu - oprócz ww. spraw - na smartfonie zyskujemy dostęp do elektornicznego dowodu osobistego, dowodu rejestracyjnego, a już niebawem i prawa jazdy.
Można to zrobić poprzez bankowość elektroniczną i wówczas nie ma konieczności wizyty w urzędzie. Drugim sposobem jest formularz  na stronie www.pz.gov.pl. Po jego wypełnieniu należy potwierdzić profil w punkcie, który w naszym  mieście działa w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28.
← powrót