Działaj lojalnie, czyli kupuj lokalnie!

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 1 =
Link
2 + 1 =
post uniwersalny
21 czerwca obchodzimy Dzień Przedsiębiorcy. Z tej okazji Piotrków Trybunalski włącza się w kampanię „Działaj lojalnie: kupuj lokalnie”, która pokazuje jak ważne jest wspieranie małej lokalnej przedsiębiorczości.
Przy okazji Dnia Przedsiębiorcy przypominamy, że właściciele małych i średnich firm stanowią 8% mieszkańców Polski i tworzą ponad 45% wszystkich miejsc pracy. Kampania „Działaj lojalnie: kupuj lokalnie” organizowana przez Związek Miast Polskich ma uzmysłowić, że każdy z nas może w najlepszy sposób wspierać lokalną przedsiębiorczość. Jak? Korzystając z usług rodzimych firm.

Czy wiesz, że 9% mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego to przedsiębiorcy? 
Czy wiesz, że aż 33% podatku PIT w naszym mieście odprowadzają przedsiębiorcy?
Czy zdajesz sobie sprawę, że aż 96% pracodawców w Piotrkowie Trybunalskim to mikro i małe przedsiębiorstwa?
Czy wiesz, że aż 44% wszystkich miejsc pracy w Piotrkowie Trybunalskim stworzyły mikro i małe firmy?

Powyższe dane świadczą o tym, że rodzima przedsiebiorczość jest bardzo ważna dla lokalnej społeczności. Warto o tym pamiętać w codziennym życiu. Kiedy korzystamy z usług, czy też kupujemy produkty u lokalnych firm nasze pieniądze zostaną w miejscu naszego zamieszkania!
Dzięki korzystaniu z usług i towarów tychże firm wpływamy na niskie bezrobocie i zwiększamy poziom życia wszystkich mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Jednocześnie inwestujemy w nasze miasto. Ponadto wspierając lokalne inicjatywy budujemy więzi społeczne.

Dlatego Działaj lojalnie: kupuj lokalnie!
← powrót