Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

Nowa wystawa w ODA

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
zdjęcie
„Ciągi Alexzandra” to tytuł wystawy malarstwa Aleksandra Pieńka, która prezentowana będzie w Ośrodku Działań Artystycznych.
Aleksander Pieniek to absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiował w pracowni prof. Jonasza Sterna, dyplomowany w pracowni prof. Adama Marczyńskiego. Staż podyplomowy pod kierunkiem prof. Ferdinanda Kulmera odbył w Zagrzebiu (Akademia Likovnih Umjetnosti).
Debiutował na wystawie w Atenach w 1976 roku, a jego debiut prasowy miał miejsce na łamach dwutygodnika Student. Współpracę z czasopismami literackimi, artystycznymi, satyrycznymi i opiniotwórczymi łączy z pracą pedagogiczną jako samodzielny pracownik dydaktyczny Wydziału Intermediów ASP im. Jana Matejki w Krakowie.
Redaktor Wiadomości ASP i Nowej Dekady Literackiej (Dekada Literacka od 1990 do 2011 r.). Wystawiał w krakowskim Pałacu Sztuki, warszawskiej Zachęcie, w Bunkrze Sztuki, Pryzmacie, Starym Teatrze w Krakowie, TV Krzemionki, w Wiedniu, Wenecji, Florencji, San Francisco, Sarajewie.

Wystawa indywidualna jest Nagrodą Specjalną V Piotrkowskiego Biennale Sztuki. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę (11.01) o godz. 18:00 w ODA, ul. Dąbrowskiego 5.

Prace Aleksandra Pieńka będzie można oglądać do 2 lutego 2020 r.
← powrót