Jeszcze dzień, ale już się ściemnia...

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
zdjęcie
...to tytuł najnowszej wystawy autorstwa Stanisław Piotra Gajdy. Wernisaż odbędzie się w piątek (8.11).
- "Jeszcze dzień ale już się ściemnia" to wystawa, która nie jest ani jubileuszowa, ani przeglądowa i mam nadzieję nie końcowa - mówi Stanisław Piotr Gajda. - Poprzez sztukę zanurzam się w dekadencji, w poczuciu schyłkowości i zmierzchu. Wielu ludzi nie wyobraża sobie jak to jest kiedy się dojrzewa, kiedy przekracza się ten subtelny próg oddzielający młodość od starości. Jak to jest kiedy człowiek się starzeje. Czy patrząc wstecz dostrzega się te zdarzenia, które go sytuowały. Czy patrząc w wodę czuje drżenie ziemi i rozumie jej ruch jednokierunkowy. Czy już wie. Ja nie wiem, ale ogromnie mnie to ciekawi. Przyglądam się sobie, osobom mi bliskim i światu. Jeszcze jesień ale zima już się zbliża.

Wystawę pt. „Jeszcze dzień, ale już się ściemnia” można oglądać do 1 grudnia w Ośrodka Działań Artystycznych, ul. Dąbrowskiego 5.
Natomiast w najbliższy piątek (8.11) zaplanowano wernisaż. Początek o godz. 19:00
 
Stanisław Piotr Gajda urodził się w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył PWSST w Poznaniu. W latach 1990-1994 prowadził alternatywną Galerię OFF pod piotrkowskim kinem Hawana. Prowadził w latach 1995-1999 Międzynarodowe Spotkania Artystyczne TRANSLACJE. Od 1999 wspólnie z Gordianem Piecem jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki INTERAKCJE. W latach 2003-2009 organizował Międzynarodowych Spotkań Rzeźbiarzy SKRZYŻOWANIA. Założyciel Grupy Artystycznej RESTAURACJA EUROPA. Zajmuje się malarstwem, performance, wideo.
← powrót