Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
8 + 6 =
zdjęcie
Pewnym zwycięstwem zakończyło się niedzielne spotkanie Piotrkowianina z Zagłębiem Lubin. Piotrkowscy szczypiorniści w przekroju całego meczu byli lepsi od rywali i pewnie sięgnęli po trzy punkty.
Mecz lepiej rozpoczęli „miedziowi”, ale piotrkowianie szybko otrząsnęli się z letargu i doprowadzili do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie, które systematycznie powiększali. Na kilka minut przed końcem piotrkowianie prowadzili już czterema bramkami, ale końcówka tej części gry należała do Zagłębia. Lubinianie zniwelowali przewagę i na przerwę oba zespoły zeszły przy prowadzeniu Piotrkowianina 16:14.
Druga część gry przebiegała podobnie jak pierwsza. Na początku lepiej grali lubinianie, ale z biegiem czasu to nasi zawodnicy przejęli inicjatywę i zaczęli systematycznie powiększać przewagę. Na osiem minut przed końcem piotrkowianie prowadzili już pięcioma bramkami, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 29:26.

W tym sezonie hala Relax jest prawdziwą twierdzą. Piotrkowianie jeszcze tutaj nie przegrali, a w najbliższych dniach będą mieli okazje do podtrzymania tej passy. Dwa najbliższe mecze zespół trenera Zinczuka zagra we własnej hali. 14 października piotrkowianie podejmą Meble Wójcik Elbląg, a 18 października zagrają z MMTS Kwidzyn.

Piotrkowianin – Zagłębie Lubin 29:26 (16:14)
Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 5, Woynowski, Iskra 1, Góralski 4/1, Surosz 1, Andeou, Pożarek 1, Makowiejew 7/1, Tórz 6, Pacześny 4/1, Rutkowski.
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Przysiek 3, Kuźdeba 3, Mrozowicz, Pawlaczyk, Gębala 2, Szymyślik 2, Czuwara 5, Pietruszko 1, Moryto 5, Dawydzik, da Silva Mollino 2
Sędziowali: Cezary Figarski, Dariusz Żak (obaj Radom). Widzów: 600.