Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

Zapaśnicy prowadzą w półfinale

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
zdjęcie
AKS Madej Wrestling Team po bardzo emocjonującej rywalizacji wygrał pierwsze spotkanie w półfinale Krajowej Ligi Zapaśniczej. Piotrkowianie pokonali we w łódzkiej Atlas Arenie zespół Budowlanych.
Nasz zespół był faworytem tego starcia, ale mecz od początku nie układał się po myśli piotrkowskich zawodników. Ze względu na urazy w ostatniej chwili ze składu piotrkowskiego klubu wypadli: Adam Bieńkowski i Iłona Semkiw.

Walczącą w najniższej kategorii wagowej Ukrainkę zastępowała Angelika Dytrych. Piotrkowianka popełniła w ostatniej sekundzie błąd, który kosztował ją porażkę 2:6 z Katarzyną Kamińską. Za Adama Bieńkowskiego zastępstwa nie udało się znaleźć, dlatego za te walkę Budowalni otrzymali walkower.
W kolejnych walkach przyszły niespodziewane porażki Mateusza Bernatka oraz Katarzyny Mądrowskiej i po trzech walkach AKS Madej Wrestling Team przegrywał aż 13:1.

Odrabianie strat w wielkim stylu rozpoczęli: Magomedmurad Gadżijew oraz Żan Bełeniuk. Obaj wygrali swoje walki po 4:0. Dwie kolejne walki także padły łupem piotrkowian. Po 3:0 swoje starcia wygrali Julija Tkacz i Zbigniew Baranowski i przed ostatnim starciem wieczoru AKS Madej Wrestlig Team prowadził 15:13.
W ostatniej walce Radosław Grzybicki zremisował z Arturem Szahinianem zapewniając piotrkowianom pierwsze zwycięstwo.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się już jutro (1.03) w hali Relax. Mecz rozpocznie się o godz. 19:00, a bilety można nabywać w pubie SKYY przy ul. Rycerskiej 8 oraz tuż przed meczem w hali (cena 10 zł).
Rywalizacja w drugim meczu przebiegać będzie w następujących kategoriach wagowych: zapasy kobiet – 53, 63, 75 kg; styl wolny – 65, 85, 125 kg; styl klasyczny – 59, 75, 98 kg.

Według regulaminu PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, w przypadku gdy rywalizacja w półfinale zakończy się remisem, w dalszej kolejności decydują: suma punktów w dwumeczu, bilans zapisów walk, bilans punktów technicznych i zdobyte punkty techniczne.

KS Budowlani Łódź - AKS MADEJ WRESTLING TEAM - 14:16 (punkty techniczne 12:45)
zapasy kobiet 48 kg: Katarzyna Kamińska – Angelika Dytrych 3:1 (punkty techniczne 6:2)
styl wolny 57 kg: Said Gazimagomedow – brak zawodnika 4:0 (walkower)
styl klasyczny 66 kg: Geworg Sahakjan - Mateusz Bernatek 3:0 (punkty techniczne 2:0)
zapasy kobiet 58 kg: Lenka Hockova - Katarzyna Mądrowska 3:0 (punkty techniczne 2:0)
styl wolny 74 kg: Bartłomiej Żuraw - Magomedmurad Gadżijew 0:4 (punkty techniczne 0:12)
styl klasyczny 85 kg: Krzysztof Niklas - Żan Bełeniuk 0:4 (punkty techniczne 0:15)
zapasy kobiet 69 kg: Martina Kuenz - Julija Tkacz 0:3 (punkty techniczne 0:6)
styl wolny 97 kg: Szymon Janz - Zbigniew Baranowski 0:3 (punkty techniczne 0:8)
styl klasyczny 130 kg: Artur Szahinian - Radosław Grzybicki 1:1 (punkty techniczne 2:2)
 
← powrót