Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

Porażka zapaśników

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
zdjęcie
AKS Madej Wrestling Team przegrał pierwszy meczy finałowy PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego uległa u siebie ekipie Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 14:18.
Ogromny wpływ na wynik meczu miała niedyspozycja zdrowotna aż trojga podstawowych zawodników gospodarzy.
Pierwsza na macie pojawiła się  Angelika Dytrych, która mimo ambitnej walki z Migleną Selishką, zeszła z maty pokonana. Do drugiej walki po stronie AKS wyszedł Michał Twardowski. Młody zapaśnik teoretycznie miał zastąpić kontuzjowanego Adama Bieńkowskiego, ale w praktyce nie mógł rywalizować z Iwanem Izdebskim, ponieważ jest zawodnikiem stylu klasycznego. Przegrał walkowerem 0:4.

Nadzieję w serca miejscowych kibiców wlał Mateusz Bernatek. Wicemistrz świata zaprezentował się imponująco, szybko prowadził 10:0, a ostatecznie zakończył starcie przed czasem na początku drugiej rundy.
Kolejna walka to znów niedyspozycja piotrkowian. Katarzyna Mądrowska wyszła do walki z Roksaną Zasiną, ale niedyspozycja zdrowotna uniemożliwiła jej rywalizację w tym meczu.
W następnych walkach ważne punkty dla AKS zdobyli Murad Gadżijew oraz Żan Bełeniuk. W ich ślady nie poszła jednak Julija Tkacz, która przegrała przez położenie na łopatki z Tajbe Jusein.

Sytuacja gospodarzy stała się bardzo trudna, bo na dwie walki przed końcem meczu przegrywali 10:16. Straty częściowo odrobił Zbigniew Baranowski, a ostatnia walka z udziałem Radosława Grzybickiego zakończyła się remisem.
Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 18:14 dla drużyny połączonych klubów ze Zgierza i Radomia. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek (13.03) w Zgierzu.

Rywalizacja w drugim meczu przebiegać będzie w następujących kategoriach wagowych: zapasy kobiet – 53, 63, 75 kg; styl wolny – 65, 85, 125 kg; styl klasyczny – 59, 75, 98 kg
Według regulaminu PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, w przypadku gdy rywalizacja w finale zakończy się remisem, w dalszej kolejności decydują: suma punktów w dwumeczu, bilans zapisów walk, bilans punktów technicznych i zdobyte punktu techniczne.

AKS MADEJ WRESTLING TEAM – Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 14:18 (punkty techniczne 22:16)
zapasy kobiet 48 kg: Angelika Dytrych – Miglena Selishka 0:4 (punkty techniczne 0:13)
styl wolny 57 kg: Michał Twardowski (J) – Iwan Izdebski 0:4 (punkty techniczne 0:0)
styl klasyczny 66 kg: Mateusz Bernatek – Mateusz Nowak  4:0 (punkty techniczne 13:0)
zapasy kobiet 58 kg: Katarzyna Mądrowska – Roksana Zasina 0:4 (punkty techniczne 0:0)
styl wolny 74 kg: Magomedmurad Gadżijew – Marcin Majka 3:0 (punkty techniczne 2:0)
styl klasyczny 85 kg: Żan Bełeniuk – Arkadiusz Kułynycz 3:0 (punkty techniczne 2:0)
zapasy kobiet 69 kg: Julija Tkacz – Tajbe Jusein 0:4 (punkty techniczne 2:2)
styl wolny 97 kg: Zbigniew Baranowski – Mateusz Filipczak 3:1 (punkty techniczne 3:1)
styl klasyczny 130 kg: Radosław Grzybicki – Rafał Krajewski 1:1 (punkty techniczne 0:0)
 
← powrót