Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

Nocny zakaz sprzedaży alkoholu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
zdjęcie
Zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych – z taką inicjatywą wyszedł prezydent Krzysztof Chojniak. Decyzja w rękach radnych.
 
W poniedziałek na terenie osiedla Wyzwolenia odbył się briefing prasowy, podczas którego prezydent Krzysztof Chojniak opowiedział o pomyśle wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych.
- Od kilku lat dochodzą do mnie sygnały od wielu piotrkowian postulujących zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Przy takich puntach sprzedaży wieczorami często dochodzi do zdarzeń niebezpiecznych i zakłócania porządku publicznego. Ludzie nie mogą wówczas odpocząć pod dniu pracy – mówił o przyczynach takiej inicjatywy prezydent zaznaczając, że przez wiele lat samorząd nie miał możliwości wpływania na te sferę życia miasta.
- Ostatnie zmiany w przepisach umożliwiły nam wprowadzenie takiego zakazu. Piotrków Trybunalski jako jeden z pierwszych samorządów będzie chciał wprowadzić takie ograniczenia. Propozycję takiej uchwały przedłożę radnym i to do Rady Miasta będzie należała ostateczna decyzja – podkreślił Krzysztof Chojniak.

Zakaz będzie obowiązywał od 22.00 lub 23.00 do 6:00 i będzie dotyczył wyłącznie sprzedaży detalicznej i miejsc, w których alkoholu nie można spożywać na miejscu. - Ta uchwała nie będzie dotyczyć punktów gastronomicznych. W barach, pubach i restauracjach będzie można kupować alkohol – podkreślił prezydent Chojniak.

O znaczeniu takiej zmiany mówił Jacek Hofman, Komendant Straży Miejskiej.
- Częstokroć na osiedlach, na których funkcjonują takie sklepy dochodzi do łamania przepisów. Ograniczenie sprzedaży bez wątpienia przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa – podkreślił.

Uchwała pod obrady Rady Miasta trafi najprawdopodobniej w kwietniu. Jak zaznaczał wiceprezydent Andrzej Kacperek będzie to cały pakiet uchwał, które będą regulować wszystkie kwestie związane ze sprzedażą alkoholu.
- W tym pakiecie będzie także uchwała, która wyłączy z zakazu obręb miasta, w którym będzie odbywać się impreza masowa. Dzięki temu np. na Dniach Miasta czy Biesiadzie Trybunalskiej zakaz sprzedaży alkoholu nie będzie obowiązywał – podkreślił wiceprezydent Kacperek.
 
← powrót