Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

Inwestycja dla najmłodszych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
zdjęcie
Nie tylko atrakcyjniej, ale i bezpieczniej będzie na placu zabaw przy ul. Emilii Plater. Miejsce zabaw najmłodszych zostanie zmodernizowane.  
 
Remont obiektu obejmuje zarówno nawierzchnię, ogrodzenie, jak i zabawki.
- Drewniane belki, które aktualnie ogradzają cały plac nie spełniają norm bezpieczeństwa. Wszystkie te elementy zostaną zdemontowane, a w ich miejsce pojawi się nowe ogrodzenie. Przy zabawkach ułożona zostanie także amortyzująca nawierzchnia  – informują piotrkowscy urzędnicy.

Inwestycja na placu zabaw nie może się obyć bez naprawy istniejących zabawek oraz zainstalowania nowych urządzeń.
Renowację przejdą m.in. stół do tenisa stołowego oraz huśtawki: wahadłowa i wagowa. Dodatkowo na placu zabaw pojawi się jeszcze jedna huśtawka wahadłowa oraz dwa bujaki.

Bardzo ważnym elementem prac będzie zainstalowanie urządzeń integracyjnych, które umożliwią wspólną zabawę także dzieciom niepełnosprawnym.
- Na placu pojawi się duży integracyjny zestaw zabawowy, dzięki któremu wspólnie będą mogły się bawić dzieci chodzące i jeżdżące na wózkach. Tak skonstruowana będzie także nowa piaskownica. Dzieci niepełnosprawne będą mogły korzystać również z huśtawki., tzw. bocianiego gniazda – opowiadają piotrkowscy urzędnicy.

Obecnie trwa procedura przetargowa, podczas której wyłaniany jest wykonawca inwestycji. Otwarto już oferty w przetargu, a w najbliższych dniach zostaną one sprawdzone pod względem formalnym.
Na wykonanie robót firma będzie miała 60 dni od daty podpisania umowy, a to znaczy, że już latem dzieci będą mogły się cieszyć z nowego placu zabaw.
← powrót