Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

EDK w Piotrkowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
zdjęcie
23 marca tysiące uczestników w całej Polsce wyruszą na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Nie inaczej będzie w Piotrkowie Trybunalskim. W naszym mieście wierni będą mogli wybrać jedną z czterech tras.
EDK to ogólnopolski projekt, którego inicjatorem jest ks. Jacek Stryczek, twórca „Szlachetnej Paczki” i „Akademii Przyszłości”. Towarzyszy mu hasło „nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie”, które co roku zachęca wiernych do wybrania się na wyjątkową drogę krzyżową połączoną z ponad 40-kilometrową nocną wędrówką. EDK co roku odbywa się w piątek przed Niedzielą Palmową.

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Piotrkowa Trybunalskiego organizowana jest już po raz piąty. Trasy liczą ponad czterdzieści kilometrów i są pokonywane przez całą noc. Idącym w milczeniu uczestnikom będą towarzyszyły rozważania kolejnych stacji drogi krzyżowej.

Wierni, którzy na EDK wyruszą z naszego miasta mają do wyboru cztery trasy:
- Piotrków Trybunalski – Parzno (42 km);
- Piotrków Trybunalski – Paradyż (43 km);
- Piotrków Trybunalski – Przedbórz (48 km);
- Piotrków Trybunalski – Inowłódz (48 km).

- Wyprawa ma charakter indywidualny, a w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń uczestnicy są zdani wyłącznie na własne siły. Muszą być przygotowani na trudne warunki, ból oraz milczenie – opowiadają organizatorzy.

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 23 marca. Już tradycyjnie EDK rozpocznie się od mszy świętej, która o godz. 19.00 zostanie odprawiona w kościele akademickim Panien Dominikanek. Po eucharystii nastąpi indywidualny wymarsz na poszczególne trasy.
Szczegółowe informacje o projekcie oraz zapisy dostępne są na stronie www.edk.org.pl.
← powrót