Komplet widzów zgromadził pierwszy seans filmowy w nowym kinie studyjnym Piksel. Inauguracja odbyła się w czwartek (14.11) w Mediatece 800-lecia.
Wprowadzenie nowego układu wysokościowego powoduje zmianę o 12 centymetrów. Od dziś (15.11) wysokości na mapach ulegną zmianie.
Piotrkowskie kluby mogą składać wnioski na dofinansowanie swojej sportowej działalności. Wszystko dzięki piątej edycji programu „Klub” przygotowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Zakończyła się modernizacja elewacji południowej i remont dachu wraz więźbą dachową kamienicy przy placu Niepodległości 5.
Trwa budowa chodnika wraz ze ścieżką rowerową w pasie dawnej kolejki wąskotorowej, na odcinku od ulicy Parkowej do Długiej.
Tablica upamiętniająca wybuch strajku szkolnego oraz powstanie Szkoły Polskiej została ponownie odsłonięta w Piotrkowie. Inicjatorem było Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.
20 listopada mija termin przyjmowania od rolników informacji o ilości posiadanych odpadów, m.in. z folii rolniczych i opakowań po nawozach, przeznaczonych do utylizacji. Wnioski należy złożyć w Urzędzie Miasta.
Biuro Obsługi Mieszkańców przygotowało najnowsze wydanie e-Biuletynu opowiadającego o możliwościach załatwiania spraw urzędowych on-line. Tym razem publikacja poświęcona jest e-usługom.
Na terenie stadionu miejskiego „Concordia” powstanie kolejny kompleks boisk. Tym razem w ich skład wejdzie boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą oraz boisko wielofunkcyjne o poliuretanowej nawierzchni.
We wtorek  (12.11) w kościele oo. Jezuitów odbył się koncert laureatów XXI konkursu „Rzeczpospolita Niepodległa”. Konkurs recytatorski jest nieodzownym elementem piotrkowskich obchodów święta niepodległości.