Program „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Podczas piątkowych przetargów zbyto trzy z czterech wystawionych na sprzedaż działek.
W piątek (19.01) w Komendzie Miejskiej Policji odbyła się narad roczna, która podsumowała działania piotrkowskich funkcjonariuszy w 2017 roku.
Po raz pięćdziesiąty pierwszy w tej kadencji samorządu obradować będą piotrkowscy radni. Sesja odbędzie się jutro (24.01) o godz. 9:00.
Piotrkowski oddział Centrum Informacji i Planowania Kariery zaprasza na seminarium „ABC Biznesu” poświęcone finansowo-prawnym aspektom planowania, założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
22 stycznia 1863 roku Tymczasowy Rząd Narodowy w Warszawie ogłosił manifest sprzeciwiający się narastającemu terrorowi Imperium Rosyjskiego. Historycy uznają tę datę za początek powstania styczniowego.
Przy ul. Łódzkiej powstał nowy wjazd wraz z dodatkowymi miejscami parkingowymi. Inwestycja została wykonana w ramach budżetu obywatelskiego.
Już po raz kolejny w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowany zostanie Bieg Tropem Wilczym. W naszym mieście – podobnie jak w całej Polsce – impreza upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych odbędzie się 4 marca.
- To kluczowa inwestycja programu „Młode Stare Miasto”. Obiekt będzie służył rozwojowi i integracji piotrkowian – tak o budowie mediateki mówi prezydent Krzysztof Chojniak.
W tym roku mija 155 lat od wybuchu powstania styczniowego, jednego z największych polskich niepodległościowych zrywów. W poniedziałek (22.01) uczcimy bohaterów walk o wolną Rzeczpospolitą.
W środowe (17.01) popołudnie w Zamku Królewskim odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta będąca podsumowaniem roku 800-lecia i inauguracją obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.