Dzisiaj: Niedziela 20 sierpnia 2017

W czwartek (17.08) grupa piotrkowskich radnych odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Oświęcimiu. Powodem wizyty było fizyczne zapoznanie się z funkcjonowaniem mediateki, która w tym mieście powstała kilka lat temu.
Już w niedzielę (20.08) bawimy się na koncercie „Lata z Radiem” na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Na scenie wystąpią IRA, Zakopower, Maciej Pol. Na zakończenie pokaz sztucznych ogni.
Po raz drugi tego lata odbędzie się w naszym mieście akcja pn. „Kino na leżakach”.  W piątkowy wieczór (18.08) zostanie zaprezentowana polska komedia pt. „Słaba płeć”.
Spotkanie z olimpijczykami Tadeuszem Mytnikiem lub Mieczysławem Nowickim, rowerowa wycieczka oraz przesiewowe badania słuchu - to wszystko już w niedzielę (20.08) podczas imprezy „Lata z Radiem” radiowej „Jedynki”.
27 propozycji wpłynęło do Urzędu Miasta w ramach budżetu obywatelskiego 2018. Teraz wnioski przejdą weryfikację formalną, po czym utworzona zostanie lista projektów, które trafią pod głosowanie.
Do Piotrkowa przybyli kolejni repatrianci z Uzbekistanu. Prezydent Krzysztof Chojniak przywitał dziś (16.08) czteroosobową rodzinę Pavlenko, która dotychczas mieszkała w Taszkiencie.
Piotrków Trybunalski uczcił Święto Wojska Polskiego oraz 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Uroczystość odbyła się pod Pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza.
We wtorek przypada 97. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej popularnie „Cudem nad Wisłą”. Pamięć poległych w walce o wolność Ojczyzny uczcimy złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza.
15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w piątek (11.08) swoje święto zorganizowali żołnierze kombatanci ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Związku Politycznie Represjonowanych Żołnierzy-Górników.
Urząd Miasta pozyskał kolejne pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Tym razem dofinansowanie będzie przeznaczone na kanalizację deszczową.