Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

Uczeń I LO finalistą „Wybieram wybory”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
zdjęcie
Piotr Stobiecki, uczeń klasy maturalnej I Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikował się do finału II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”.
Finał rywalizacji zaplanowano 15 marca w Warszawie, a piotrkowianin będzie jedynym reprezentantem województwa łódzkiego.
- Dzień moich osiemnastych urodzin był pewną granicą, od której mogłem w pełni uczestniczyć w życiu społeczeństwa obywatelskiego. Duma z tej możliwości była bodźcem zgłoszenia się do konkursu – komentuje swój sukces Piotr Stobecki.

W pierwszym etapie konkursu udział wzięło ponad 7 tysięcy uczniów, którzy musieli się wykazać swoją wiedzą o prawie wyborczym.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczestnicy, którzy uzyskali co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi. W kolejnym etapie zadaniem uczniów było przygotowanie pracy badawczej na jeden, z trzech tematów: „Istota i funkcje samorządu terytorialnego, a system wyborczy (większościowy, czy proporcjonalny)”; „Wybory do organów samorządu terytorialnego w II Rzeczypospolitej”; „Udział władzy sądowniczej w organizacji i przeprowadzaniu wyborów do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz wyborów wójtów (burmistrzów, prezydentów miast)”.

- Zwycięski dla Piotra okazał się pierwszy temat, a sama  praca według Dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łodzi Grażyny Majerowskiej-Dudek oraz Komisarza Wyborczego w Łodzi Tomasza Szabelskiego została oceniona najwyżej za właściwą treść merytoryczną, językową oraz za dogłębną analizę przeprowadzonego przez autora pracy badania – opisuje Piotr Grelowski, opiekun Piotra Stobieckiego w jego ścieżce konkursowej.

Reprezentant województwa łódzkiego otrzymał nagrodę rzeczową i dyplom z rąk przedstawicieli komisji konkursowej.
Podczas finałowej części zawodów Piotr będzie udzielał ustnych odpowiedzi na pytania zadawane  przez członków Państwowej  Komisji Wyborczej oraz Szefa Krajowego Biura Wyborczego.
← powrót