Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

Mechaniczny konkurs w ZSP nr 2

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
zdjęcie
W piątek (9.03) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 odbył się III Konkurs Mechaniczny, którego celem było rozbudzenie motywacji do pogłębiania wiedzy technicznej, rozwijanie zainteresowań mechaniką oraz stworzenie możliwości współzawodnictwa.
W konkursie udział wzięło czterdziestu siedmiu uczniów z sześciu szkół, zarówno podstawowych, jak i gimnazjalnych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach.
Pierwszy był częścią teoretyczną, w której sprawdzano wiedzę z zakresu podstaw techniki oraz ogólnej wiedzy mechanicznej i odlewniczej. Nie zabrakło też pytań z przepisów ruchu drogowego. Dopełnieniem tej części było zadanie praktyczne związane z montażem szczęk w uchwycie tokarskim trójszczękowym samocentrującym na czas. Drugi etap - część praktyczna z zakresu odlewnictwa - polegała na przyporządkowaniu nazw do elementów wykonanych bądź stosowanych w odlewnictwie.

W części teoretycznej zwyciężył Dawid Wiśniewski (Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej) przed Bartoszem Grabowieckim (Gimnazjum w Szydłowie) i Kacprem Filipczakiem (Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej). Z kolei w części praktycznej najlepszy był Eryk Hałubek (Szkoła Podstawowa nr 2), który wyprzedził Jakuba Krystka  (Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej) oraz Mikołaja Filipka (Szkoła Podstawowa nr 10).
Sponsorami nagród w konkursie byli: Polska Grupa Odlewnicza S.A. - Pioma Odlewnia S.A., Famur S.A., MBL Poland Sp.zo.o. z Piotrkowa Trybunalskiego, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich - Oddział w Piotrkowie Trybunalskim.

Dodatkowo pomiędzy pierwszym, a drugim etapem konkursu odbył się mini – quiz „Czy znasz ten zawód?”. Uczniowie podczas zwiedzania szkoły odpowiadali na pytania dotyczące różnych zawodów. W tym konkursie najlepsi byli: Dawid Wiśniewski (Gimnazjum z Woli Krzysztoporskiej), Dominika Kulawiak (Szkoła Podstawowa nr10), Michał Woch (Gimnazjum w Szydłowie) oraz Bartosz Grabowiecki (Gimnazjum w Szydłowie).
← powrót