Edukacyjne seanse w kinie „Helios”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
zdjęcie
Blisko tysiąc uczniów i przedszkolaków weźmie udział w październikowej edycji akcji ,,Edukacja filmowa - potrafię żyć inaczej”. Seanse filmowe tradycyjnie odbywają się w kinie „Helios”.
„Edukacja filmowa – potrafię żyć inaczej” to akcja poruszająca zagadnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, przeprowadzana sukcesywnie od kilku lat przez Urząd Miasta oraz Poradnię  Psychologiczno-Pedagogiczną w Piotrkowie. Jej odbiorcami są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, a także przedszkolaki.

Jesienna edycja cieszy się równie dużym zainteresowaniem, co poprzednie jej odsłony. Łączna liczba dzieci zgłoszonych do akcji jest bliska tysiącu.
- Za nami już cztery spotkania z przedszkolakami oraz uczniami szkół podstawowych, w trakcie których wyświetlono dostosowane odpowiednio do wieku filmy: „O czym szumi las” oraz „Tarapaty” - opowiada Nina Kołek z Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony i dodaje.

Każda projekcja filmu poprzedzona jest krótką prelekcją dotyczącą zagadnień z zakresu bezpieczeństwa, problematyki rozpadu rodziny,  trudnych sytuacji traumatycznych z lat dziecięcych, odpowiedzialności za drugiego człowieka, czy właściwych wyborów życiowych.
Kolejne spotkania skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich odbędą się 16 i 17 października. Podczas seansów zostaną wyświetlone filmy pt. „Ponad wszystko” oraz „Twój Vincent”.

Akcja „Edukacja filmowa – potrafię żyć inaczej”  przeprowadzana jest w ramach programu „Bezpieczne Miasto 2017”.
← powrót