„Tak dawniej bywało” to tytuł wystawy malarstwa Joanny Samborskiej, która prezentowana jest  w galerii „Śnieżne Krużganki” w Centrum Idei ku Demokracji.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury przygotował prezentację video, która jest podsumowaniem działalności OEA w 2018 roku oraz zachęceniem wzięcia udziału w tegorocznych warsztatach.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkanie ze Stanisławem Janickim - pisarzem, dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, krytykiem filmowym oraz scenarzystą.
„Piotrków niepodległy - wczoraj i dziś” to tytuł konkursu fotograficznego, którego podsumowanie odbyło się w salach Muzeum.
W ubiegły weekend drużyny „Wędrowców” i „Włóczykijów” ze Szkoły Podstawowej nr 13 wyruszyły na zimowy rajd pn. „Puchowy śniegu tren”. Celem rajdowców było dokarmianie leśnej zwierzyny w tej trudnej dla zwierzaków porze roku.
 
15-01-2019

Muzeum na ferie

Na zbliżające się ferie zimowe piotrkowskie Muzeum przygotowało bezpłatną ofertę edukacyjną dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży. Hasłem przewodnim zajęć będzie "poznajemy Muzeum".
21 stycznia w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Słowackiego 13) ruszają warsztaty artystyczne dla seniorów z Piotrkowa Trybunalskiego.
W Centrum idei „Ku Demokracji” od najbliższej niedzieli (13.01) będzie można oglądać nową malarską wystawę. W galerii „U Panien” będzie można oglądać prace Włodzimierza Bobryka.  
„Widoki piotrkowskiego zamku na przestrzeni wieków” to tytuł pierwszej plenerowej wystawy przygotowanej w 2019 roku przez Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę trzech artystów połączonych więzami rodzinnymi. Na prezentacji zobaczymy prace rodziny Bałdygów, a wystawa inauguruje jubileuszowy rok 10-lecia galerii ODA.