Wczoraj (24.04) w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się rozstrzygnięcie osiemnastej edycji konkursu „I Ty bywasz poetą…”, organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 we współpracy z Urzędem Miasta.
Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów do drugiej edycji międzynarodowej nagrody im. Jana Pawła II "Veritatis Splendor”. Wyróżnienie przyznawane jest ludziom, kierującym się w swoim życiu i działalności nauką Jana Pawła II.
27 kwietnia w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się „Dzień Tańca”. Przed publicznością wystąpią uczestnicy warsztatów artystycznych.
W ramach obchodów Światowego Dnia Sztuki Ośrodek Działań Artystycznych podsumował cykl wystaw „97- 300. Tak daleko stąd, tak blisko”. Przy okazji spotkania odznaczono zasłużonych artystów.
Projekcja filmu o księdzu Tadeuszu Pecolcie oraz wystawa „Papierowe ślady dawnego Piotrkowa” to dwie propozycje, które przygotowało Centrum idei „Ku Demokracji” na najbliższą niedzielę (22.04.).
W piątek (20.04) w Centrum Idei „Ku Demokracji” można będzie posłuchać dobrego jazzu w wykonaniu zespołu „The Beat Freaks”. Rozpoczęcie o godz. 19.00.
Olgierd Łukaszewicz, znany z popularnej polskiej komedii "Seksmisji", zawita do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas piątkowego (20.04) spotkania aktor zaprezentuje swoją najnowszą autobiografię.
 
Tancerki z piotrkowskiego klubu „Jaskółczyn” wytańczyły srebro i brąz podczas Ogólnopolskiego Turnieju Formacji Tanecznych. Zawody odbyły się w minioną sobotę (14.04) w Suchedniowie.
Mała wioska na Litwie, jej mieszkańcy i ich codzienne życie to bohaterowie zdjęć zaprezentowanych podczas wczorajszego wernisażu w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wystawa organizowana jest w ramach 5. Piotrkowskiego Miesiąca Fotografii, a autorem zdjęć litewski artysta fotografik Arunas Kulikauskas.
 
W piątek (13.04) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Muzyką pisane”. Na ekspozycję składają się muzyczne druki, pochodzące z kolekcji Andrzeja Szczepki.