W niedzielny (10.12) wieczór w salach piotrkowskiego Muzeum odbyło się przedświąteczne spotkanie z piotrkowską grupą poetycko-muzyczną „Przeznaczenie”. Zamek rozbrzmiał najpiękniejszymi  kolędami i pastorałkami.
„Bajkowe Presto” to tytuł koncertu przygotowanego przez zespół wokalny „Presto”, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Koncert odbędzie się w MOK w czwartek (14.12) o godz. 17.00.
Od niedzieli (10.12) w galerii „Śnieżne Krużganki” będzie można obejrzeć nową wystawę fotograficzną. Prezentacja nosi tytuł „Obrazki z południa Afryki”.
08-12-2017

Mikołaj w OEA

Tradycji stało się zadość - 6 grudnia zdolnych i grzecznych podopiecznych Ośrodka Edukacji Artystycznej MOK odwiedził Mikołaj. Były prezenty, życzenia oraz wspólna zabawa.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z himalaistą Piotrem Pustelnikiem. Spotkanie odbędzie się w czwartek (14.12).
W miniony weekend w Radomsku odbyły się Ogólnopolskie Spotkania Taneczne. Na scenie Domu Kultury zaprezentowano 37 układów choreograficznych w trzech kategoriach wiekowych. Zespoły taneczne z Klubu Kultury „Jaskółczyn” PSM  znów stanęły na podium.
Szkoła Podstawowa nr 11 znalazła się pośród 36 placówek z całej Polski, które w miniony wtorek (5.12) w Warszawie otrzymały Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w najbliższą sobotę (9.12) na Kiermasz Taniej Książki. Już tradycyjnie za symboliczne kwoty będzie można kupić dużo dobrej literatury.
06-12-2017

Nagrody dla OEA MOK

Za nami trzynasta edycja konkursu fotograficznego „Ziemia Piotrkowska – moja mała ojczyzna w obiektywie”. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Stanisław Jakubczyk, podopieczny Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
„Orzeł, Matka, Jabłko, Krzyż…” to tytuł wystawy prac Magdaleny Lary, które już od piątku (8.12) ukażą się w Ośrodku Działań Artystycznych. Wystawa piotrkowianki zakończy tegoroczny cykl „97- 300. Tak daleko stąd, tak blisko”.