Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

„Nowa Elewacja” w Centrum

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
zdjęcie
Wystawa zdjęć przedstawiająca odremontowane elewacje kamienic, laureatów konkursu „Nowa Elewacja", zawędrowała w kolejne miejsce. Od niedzieli (18.02) można ją oglądać w Centrum Idei „Ku Demokracji”.
Wyjątkowa wystawa fotograficzna, przedstawiająca zwycięzców dziewięciu edycji konkursu „Nowa Elewacja”, wędruje od kilku miesięcy po różnych miejscach na terenie miasta. Zwycięskie kamienice można było już podziwiać w instytucjach kulturalnych, centrach handlowych oraz piotrkowskich szkołach.
W Centrum Idei „Ku Demokracji” prezentację będzie można oglądać do 7 marca.

Na ekspozycję składa się trzydzieści fotografii ukazujących odrestaurowane kamienice położone w najstarszej części Piotrkowa. Zamysłem jej twórców było uhonorowanie prywatnych właścicieli nieruchomości za poczynione działania, wpływające na poprawę wizerunku nie tylko samych budynków, ale i całego miasta.

Przypominamy, że na przestrzeni 9 lat do konkursu „Nowa Elewacja” wpłynęły łącznie 44 zgłoszenia. Nagrodzono 35 kamienic.
Obecnie trwa jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu. Do końca lutego będą przyjmowane zgłoszenia kamienic, których remont zakończył się w 2017 roku.
← powrót